Okulary do komputera

U wielu osób pracujących przy monitorze komputera pod koniec dnia pracy może występować zmęczenie,  pieczenie oczu i ból głowy. Przyczyną, tych niekorzystnych objawów, może być kilku godzinne czytanie, praca na komputerze, tablecie, czy smartfonie. Patrzenie przez dłuższy czas na obiekty w małej odległości wymaga dużego wysiłku.

✔️ Czy wiesz, że pewien zakres światła niebieskiego jest korzystny dla zdrowia, ponieważ reguluje nasz zegar biologiczny, a inny jest w nadmiarze bardzo szkodliwy dla oczu?

✔️ Światło niebiesko-fioletowe, z którym spotykamy się w ekranach LED, dociera do głębszych struktur oka, zwiększając ryzyko zachorowania m.in. na zwyrodnienie plamki, czyli AMD!

✔️ Konsekwencją narażenia oczu na intensywne oddziaływanie światła niebiesko-fioletowego może być wzmożona praca mięśni oczu, skutkująca zmęczeniem i pieczeniem oczu, bólami głowy a nawet bezsennością. Emitowane przez słońce promieniowanie UV jest równie niebezpieczne. Przyspiesza proces starzenia się siatkówki oraz zwiększa ryzyko wystąpienia różnych chorób typu zaćma.

Do długotrwałej pracy przy monitorze komputerowym specjaliści zalecają nowoczesne powłoki antyrefleksyjne zatrzymujące najbardziej szkodliwe spektrum światła widzialnego - promieniowanie niebiesko fioletowe. Powłoki te nadają się do całodziennego korzystania z okularów chroniąc w 100% nasze oczy przed naświetlaniem promieniami UV.


Okulary relaksacyjne - na co dzień i do komputera

ReadlaxInnym rozwiązaniem ochrony i dbałości o dobrą kondycję naszego wzroku są relaksacyjne szkła okularowe. Posiadają specjalną konstrukcję, która poprzez odciążenie wysiłku akomodacyjnego wspomagają oczy w patrzeniu bez ich przemęczania. Polega to na zastosowaniu w dolnej części soczewki strefy z płynnie zmienioną mocą, wskutek czego wspomaga się akomodację oczu jednocześnie redukując ich zmęczenie.

Kompleksowa ochrona to równoczesne zastosowanie relaksacyjnych szkieł okularowych i powłok chroniących przed niebiesko-fioletowym spektrum światła widzialnego.

Najczęstsze objawy wielogodzinnej pracy przy komputerze to : 

✔️ zmęczenie oczu,

✔️ przymglone widzenie,

✔️ ciągle postępujące zmiany wady wzroku,

✔️ bóle oczu, głowy, pieczenie oczu, suche oko,

✔️ chwilowe podwójne widzenie,

✔️ utrata koncentracji, drażliwość.

 
Jeżeli odczuwasz którykolwiek z objawów zgłoś się na badanie do optometrysty.

 

<