Okulary korekcyjne.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo bardzo duży wybór opraw, ponad 1500 wzorów w najmodniejszych kolorach dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Okulary korekcyjne - specjalistyczne

Chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym

Promieniowanie ultrafioletowe, które negatywnie działa na nasz narząd wzroku dociera do nas praktycznie nieustannie. Nawet przy mocno zachmurzonym niebie, promieniowanie to i tak dociera do naszych oczu. Często zapominamy niestety, że jest ono szkodliwe nie tylko dla naszej skóry. 

Trzeba pamiętać, że ochrona oczu w tym zakresie jest równie istotna i to nie tylko przy pełnym słońcu w samo południe. Warto zatem zdecydować się na soczewki ze specjalną powłoką, która zredukuję oddziaływanie szkodliwych promieni.

Chroniące przed tzw. światłem niebieskim

Dzisiejsza rzeczywistość wymaga od nas nowego podejścia do ochrony naszych oczu. Długie godziny spędzone przed ekranem komputera, laptop włączony nawet w podróży, zerkanie na tablet – to dla wielu z nas codzienność. Wszystkie te urządzenia, jak również sztuczne oświetlenie w naszych biurach i domach emituje właśnie takie światło. Jego podwyższona energia ma negatywny wpływa na nasze oko. 

To właśnie z tego powodu odczuwamy zmęczenie, suchość i podrażnienie oczu. Dlatego, aby przeciwdziałać takiemu procesowi w okularach dedykowanych do pracy proponujemy zastosowanie specjalnych soczewek zawierające odpowiednie powłoki, które zmniejszają negatywne oddziaływanie światła niebieskiego.

Szkła Transitions o zmiennym zabarwieniu

Okulary z soczewkami Transitions to doskonałe rozwiązanie, dla osób których oczy są wrażliwe na promienie słoneczne. Te nowoczesne soczewki zmieniają zabarwienie w zależności od intensywności oświetlenia. 

W pomieszczeniach w wyglądzie nie różnią się niczym od standardowych okularów. W momencie gdy wyjdziemy w nich na zewnątrz, nawet przy nieco zachmurzonym niebie, soczewki stopniowo zmienią swoje zabarwienie na ciemniejsze. Co więcej, soczewki Transitions będą chronić nasze oczy również przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Dodatkowa ochrona

W pewnych sytuacjach, szczególnie u osób aktywnych fizycznie, jak i u dzieci wskazane jest dodatkowa ochrona oczu.  Mamy na to doskonałe rozwiązanie. 
Okulary wyposażone w specjalne ochronne soczewki zbudowane z poliwęglanu Airwear czy materiału Trivex to dodatkowe zabezpieczenie dla naszego oka. Taka soczewka jest w stanie wytrzymać nawet bardzo silne uderzenie, nigdy nie pęknie i nie narazi nas na urazy oczu zapewniając nam dodatkową ochronę i pewność siebie w każdej sytuacji.